EĞRİYE EĞRİ, DOĞRUYA DOĞRU

30.06.2019 - Pazar 01:47

Geçen sezon Konya'da oynadığımız son 8 maçın hiç birini kazanamadık, Aykut hoca transfere karışmadı.

Yaz transferinde istediği takımı kurar bu sezon dedik, sezon açılmasına sadece 4-5 gün kaldı ortada kiralık alınan Riyad Bajiç ile Gençlerbirliğinin serbest bıraktığı Alper Uludağ hariç artı bir yapılan transfer yok.

Buna karşılık ta Moryke Fofana ve Adis Jahoviç Yeni Malatyaspor'a, Abdou Razack Traore de serbest bırakıldı. Paolo Hurtado da Müzmin sakat en az 6 ay daha yok deniliyor.

Geçen sezon oynadıkları her maçta beğeni toplayan Fallou Diagne ve Uğur Demirok ta gönderilecek deniliyor. Nerede ise Bastonla oynayacak 37-38 yaşlarında ki Ali Çamdalı ve Ali Turan ile 30 lu yaşlarına demir atan Selim Ay dan Cristoph Kolomb'un Amerikayı keşfetmesi gibi yeni keşif ve icatlar, müthiş başarılı maçlar çıkartmalarını takımı derleyip toplayıp, kurtarmalarını bekliyoruz.

Denenmiş denenmez beyler aklınızı başınıza alın!...

Süper lig kurtlar sofrası deneme tahtası değil, laf olsun torba dolsun ilk 12 ye girsek yeter derseniz ona göre takım kuruyoruz diye düşünüyorsanız bunu taraftara açıklayınız.

Süper ligde bu sezon bir maçı kazansan 1,7 trilyon para alıyorsun onun için paradan kaçınılmaması lazım.

Her zaman yazıyorum; Şili Milli takımında oynayan 25 yaşındaki İtalya Serie A takımı Bologna da oynayan Erick Pulgar, Cezayir Milli takımında oynayan Manchester City'in oyuncusu Riyad Mahrez gibi adam gibi oyuncular alın...

Alamıyacaksanız paramız yok diyorsanız da Yönetime neden geldiniz laf olsun diye mi adama da sorarlar...

Birde kombine biletler ayarlanırken 60 yaş ve üzerini bu sezon hiç dikkate alınmamış; bunu bana günde en az 10 kişi soruyor. Bir de doğu üst tribünün ilk 15 sırası ile doğu alt tribünün nerede ise tamamı gruplara verilmiş. Eğer 60-75 yaş insanlarını gruplarda ki 15-18 yaş gençleri gibi 90 dakika ayakta maç izlesinler, bağırsınlar dursunlar derseniz, bu yaşlı futbol hastası kesime de maçlara gelmeyin siz demek gibi bir şey olmuyor mu?

Yönetim doğru dürüst hiç açıklama yapmıyor. Bu geçen sezon da böyleydi bu sezonda böyle...

Ara sıra Selçuk Aksoy çıkıyor bir şeyler konuşuyor, ancak sokaktaki her taraftarın söylediği bildiği şeyleri konuşuyor...

Bu takımın basın sözcüsü Güven Öten Bey galiba bu dönem de konuşmayı unutmuş veya konuşma sen denilmiş gibi suskun duruyor.

Başkanımız Hilmi Kulluk'ta Aykut hoca bu takımın hocası ayağına zincir vurmaz vardır bir bildiği deyip geçiyor...

Olan da cefakar, kar, yağmur, sıcak, güneş, çamur demeden yaklaşık her sezon 3 dünya turu yapan hasta Konyaspor taraftarına olmuyor mu?

İnsanlara lütfen ya ümit vermeyin... "Bu sezon biz ligde kalsak yeter" deyin geçiniz... Ya da insanların ümitlerini geçen sezonun 2.yarısında oynadığımız maçlar gibi, sükutu hayale hiç uğratmayınız...

Sevgi selam ve saygılarımla..

Murat BAYDAR

YORUM YAZ