KENDİ ANTENİMİ YAPIYORUM PROJESİ BAŞLIYOR

19.04.2019 - Cuma 09:05

Selçuklu Belediyesi’nin 2019 Yılı Proje Destek Programı kapsamında desteklenmesi uygun görülen ve Erdemli Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü tarafından yürütülecek “Kendi Antenimi Yapıyorum” projesi hayata geçiyor.

Dünya çapında yaygın ve tüm insanlığa fayda sağlayan bir hobi olan amatör telsizcilik alanında gerçekleştirilecek proje ile gençlerimizin amatör telsizcilikle tanışmaları, teknik bilgi ve birikimlerini arttırmaları ve kendi antenlerini yapacak tecrübeye sahip olmaları amaçlanmaktadır.

Amatör telsizcilik konusunda bilgilendirme seminerleri ile başlayacak proje, anten tasarım atölyeleri ile devam edecek. Proje sonunda gençlerimiz hem el becerilerini geliştirecek hem de bu alanda neler yapabileceklerini, insanlara nasıl faydalı olabileceklerini öğrenecekler. Amatör telsiz ehliyeti olmayan gençlerimiz ise aldıkları eğitimlerle Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü tarafından açılacak sınava hazır hale gelecekler.

Birçok alanda faaliyet gösteren ve çeşitli etkinlikler yapan
Erdemli Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü, amatör telsizcilik alanında da Selçuklu Belediyesi’nin proje desteği ile ilklere imza atıyor.

Not: Projeye katılmak isteyen gençlerimizin 23 Nisan 2019 tarihine kadar
Erdemli Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü Proje Koordinatörü ile irtibata geçmeleri gerekmektedir.

YORUM YAZ