Usta Gazeteci Ulvi Yanardağ hayatını kaybetti

16.05.2019 - Perşembe 13:01

Daimi Medya Kartı sahibi basın mensubu Ulvi Yanardağ 80 yaşındayaşamını yitirdi.

Türkiye Basın mensupları Cemiyeti'nden (TGC) uygulanan izahta, Yanardağ'ın hayatını yitirdiği belirtilirken, ailesine ve medya camiasına başsağlığı iletisi mesajldi.

Yanardağ'ın TGC azası bulunduğu verisinin yer aldığı iletida, "2012 Burhan Felek Medya Görev Mükafatı ve Daimi Medya Kartı sahibi basın mensubu Ulvi Yanardağ, vefat etti. 

Gazetecilik mesleğine uzun seneler başarı ile görev veren Ulvi Yanardağ'ı kaybetmenin elemsü içerisindeyiz. 
Ailesine ve medya topluluğumuza başsağlığı diliyoruz." denildi.

Ulvi Yanardağ için yarın 11.30'da TGC'de merasim uygulanacağı, cenazenin Sultanahmet Camisi'nde öğle namazının sonrasında kılınacak cenaze namazını müteakip Bakkalköy Mezarlığı'nda toprağa verileceğibildirildi.

ULVİ YANARDAĞ'IN ÖZ GEÇMİŞİ

Ulvi Yanardağ, 1939 yılında İstanbul'da doğdu. Balıkesir Lisesi'nin ardından İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi'nde eğitim gören Yanardağ, mesleğe 1961 yılında Yeni Sabah gazetesinde başladı. Hürriyet Haber Ajansı ve Hürriyet gazetesinde 14 yıl habercilik yaptıktan sonra Bulvar ve Güneş gazetelerinde çalışan Yanardağ, 1989 yılında televizyon haberciliğine başladı. Kanal D, Show TV'de İstihbarat Şefi ve Haber Müdürü olarak görev yapan Yanardağ, Arena ile Ateş Hattı programlarının yapımında bulundu. 
TGC'nin Başarı Ödülleri yarışmasında 1980 yılında haber, 1984 yılında röportaj ve seri röportaj, 1985 yılında haber, 1995 yılında haber program dallarında yılın gazetecisi seçilen Yanardağ, TGC'nin yayın organı Bizim gazetede Yazı İşleri Müdürlüğü yaptı, TGC Balotaj Kurulu'nda görev aldı.

Etiketler
YORUM YAZ